FORGOT YOUR DETAILS?

PARLATILMIŞ BETON ZEMİN UYGULAMALARI

Beton zemin yüzeylerinin üzerindeki çimento pastasının kazınarak kaldırılmasının ardından mekanik metotlar ile öğütme ve aşındırma işlemlerinden sonra elde edilen fonksiyonel ,sağlam, pürüzsüz ,parlak zeminlerdir.

Mevcut veya kürlemesi tamamlanmış , C25 ve üzeri her beton zemin için uygulama yapılabilinir, ancak gerek beton kalitesi gerekse beton serilme işlemi esnasında oluşan büyük çukurlar veya kavisler (2cm üzeri ) hem standart fiyatları hem de final görünümü etkilemektedir.

Aşağıda belirtilen işlemler çok yüksek parlak zeminler için geçerlidir, bu işlem aşamaları parlaklık isteğine , agrega görünümü ve zemin durumuna bağlı olarak değişmektedir, 1.AŞAMA : 50 grit metal zemin diskleri ile kazıma yapılarak yüzeydeki çimento pastası denilen tabakanın kaldırılarak alttaki güçlü ve sağlam betonun ortaya çıkartılmasıdır, 2.AŞAMA : 75 grit metal zemin diskleri ile kazıma işlemi devam eder, kazıma işlemi sonunda zemin temizliği yapılıp dolgu ve tamiratlar yapılır , dolgu için kullanılan malzemelerin kuruması için bekleme süresi 1ila 3 gün arasındadır, 3.AŞAMA: 100 grit metal zemin diskleri ile kazıma işlemi devam eder, zemin durumuna göre metal kazıma işlemi bir aşama daha gerekli olabilir, 4. AŞAMA : Beton yüzeye tozumazlık, basınç mukavemetini, su geçirmezlik oranını arttırıcı likit kür uygulaması yapılır,bu işlemden sonra minimum 8 saat beklenilmelidir, 5. 6..7.8. AŞAMA : 200 grit reçineli silim petleri ile silim ve dolgu işlemleri devam eder, her aşama bir önceki silimden doğan çizikleri ve boşlukları yok eder ve her aşama bir öncekinden daha pürüzsüz bir yüzey bırakır , reçineli silim işlemi 200 grit den 2500 grit e kadar çıkabilmekte buda 2 ila 6 aşama silim yapılarak elde edilmektedir, 9. AŞAMA : Yüzeye parlaklık sağlayan likit uygulamadan sonra 2500 devir yüksek makine ile mühürleme işlemi yapılarak işlem sonlandırılır.

BETON ÖĞÜTME MAKİNELERİ

BETON ÖĞÜTME MAKİNELERİ

TOZ EMİCİ VAKUMLAR

TOZ EMİCİ VAKUMLAR

2500 YÜKSEK DEVİR CİLA MAKİNESİ

2500 YÜKSEK DEVİR CİLA MAKİNESİ

Teknik Detaylar
Güç: 10 HP
Çalışma Genişliği:700mm
Voltaj:380-440V trifaze
Devir Hızı:0-2500 rpm
Amperage: 20-30 A
Ağırlık:170kg
Uygulaması: Kuru
Kablo Uzunluğu: 10 metre
Motor: ABB
Inverter:Schneider Electrics 15 HP
ELMAS BIÇAKLAR

ELMAS BIÇAKLAR

REÇİNE ABRASİVLER

REÇİNE ABRASİVLER

ZEMİN SİLİM ABRASİVLERİ

ZEMİN SİLİM ABRASİVLERİ

Önce zeminin sertlik derecesi ölçülür. Bu derece kullanılacak malzemelerin seçiminde etkin rol oynar. Zemin sahibinin beklentisine göre kazıma aşamalarının sayısına karar verilir. Agreganın tam olarak gözükmesi, agreganın az olarak görünmesi veya agreganın hiç görünmemesi gibi. Agrega, betonun karışımı içinde kullanılan taşların tümüne denir. Agrega oranlarına göre taşlar irili ufaklı olarak karıştırılır ve betonun içine eklenir. Büyük ve çokça görünen bir agrega ortaya çıkartmak için daha çok ve daha uzun kazıma işlemi gerekebilir. Zemin sahibinin beklentisine göre parlatma aşamalarının sayısına karar verilir. Parlaklık aşamaları, mat, yarı-mat, parlak, ekstra parlak olarak sınıflandırılır. Bu hem zeminin kullanılacağı şekle ve zemin sahibinin beklentilerine göre uygulayıcı ile ortak alınabilecek bir karardır. Bir otoparkta ekstra parlak bir beton sahibi olmak paranızı çöpe atmaktan başka bir şey değildir. Agrega görünümü ve parlaklık derecesine göre uygulama yapılır. Zemin analizi ve yer görülmeden fiyatlar netleştirilemez , fiyata toplam metre alanı, işin nerede yapılacağı, çalışma şartları , iş teslim süreleri fiyatın değişmesine etki eder, en sağlıklı fiyatlar bu unsurların yerinde tespit edilerek verilmektedir. Renklendirme , özel tasarımlar, betona kazandırılacak ekstra özellikler standart fiyatlara dahil değildir.

Parlatılmış beton zeminler öncelikle bir zemin kaplaması değildir , mevcut betonun mekanik silim yapılması ile elde edilmiş fonksiyonel zeminlerdir bu yüzden en önemli avantajlarından birisi yapıya ekstra yük bindirmez, yapı taşıyıcıları daha az yorulur, normalde ülkemizdeki uygulamalar beton sonrası + şap + yapıştırıcı harcı+ kaplama malzemesi şeklindedir, oysaki bizim sistemimizde mevcut beton işlendiğinden ve ekstra hiçbir yük getirecek malzeme kullanılmadığından , zamandan kazanç ,işçilik hatalarından kurtarma, size özel tasarımlarla ayrıcalıklı olabilme ve de daha az para harcayarak mükemmel sonuçlar elde etmek mümkündür. Birçok endüstriyel yapıda bugüne kadar zemin tercihi epoksi idi fakat parlak beton keşfedildikten sonra hiçbir firma epoksi zemine geri dönmedi , bu konudaki tutumlarını haklı görmemek mümkün değil zira parlak betonun hangi özelliğini epoksi ile mukayese etsek parlak betonun üstünlüğü tartışılmaz oluyor , Buna birkaç örnek vermek gerekirse imalat aşamasından başlayabiliriz bilindiği gibi epoksi imalatı çok zordur ,epoksi zeminler iyi bir yüzey ister, yüzeydeki harç kalıntılarını, kiri , çıkıntıları, kabul etmez.İklim şartları her zaman çok önemlidir , uygun hava beklenirken iş kaybı kaçınılmazdır, uygulama alanları kullanıma tamamen kapatılır, bekleme süreleri en az 10 gündür, çok uzun ömürlü değildir ,sert cisimlerin temasında kolay deforme olur , tamir ve onarımı çok zordur, iyi bir epoksi pahalıdır, Bazı likitler renklerini soldurur, en önemlisi geri dönüşümü yoktur ağır kimyasal kullanımdan dolayı çevremize zararlıdır. Bakım ve temizlik maliyetleri yüksektir, sürtünmeden dolayı lastik izleri gibi izler kolay çıkmaz sürekli kimyasal temizlik maddelerine ihtiyaç vardır, oysaki parlatılmış beton zeminlerde yukarıdaki hiçbir olumsuzluk bizde yaşanmaz . Sonuç olarak parlatılmış betonun aşağıda yazılı avantajlarını sizin de elde etmenizi özellikle tavsiye ediyoruz. SAĞLAM , DAYANIKLI, YÜKSEK BASINÇLARA KARŞI DAYANIKLI, (FORKLİFT AĞIR YÜK TAŞIMAYA ÇOK UYGUNDUR) UZUN ÖMÜRLÜ, SU İTİCİ ÖZELLİĞİNDEN DOLAYI KOLAY KOLAY LEKE TUTMAZ , TOZUMAZ, KAYDIRMAZ, ANTİBAKTERİYEL, ANTİSTATİK, EKONOMİK, ESTETİK, YANSIMA SAYESİNDE AYDINLATMA GİDERLERİNDEN TASARRUF SAĞLAR, ÇEVRE DOSTUDUR, DÜŞÜK ONARIM VE BAKIM MALİYETLERİ VARDIR, İMALAT AŞAMASINDA ALANLAR AÇIK KALIR , YAPIMI KOLAY, HIZLIDIR VE ÖZEL İKLİM ŞARTLARI ARANMAZ, USTALIK HATALARI YOK DENECEK KADAR AZDIR, A1 YANMAZ SINIFINDADIR, SİZE ÖZEL TASARIMLAR İÇİN SINIRSIZ SEÇENEKLER SUNAR, (BOYANIR,RENKLENDIRILİR, ÖZEL KARIŞIM MALZEMELERİ İLE HAYALLERİNİZİ ZORLAR)

Taşın kalitesi ve rengi önemlidir,Dünyada kırma taş malzemesi genellikle değişik boyutlardaki granitlerden oluşur. Çimentonun rengi zemindeki ana rengi belirler fakat çimentolar renklendirilebilinir veya boyanabilinir . Yeni dökülecek betonda mikser içerisine pigment atılarak renklendirebilinir , mevcut beton ise boyanabilinir. Betonun kalitelisi en az C25 olmalıdır ,( C25 ve üzeri ) Beton Kürleme süresi en az 28 gün olmalı, yeni serilmiş betonun kürlenme süresince takibi çok iyi yapılmalıdır, gerekli nem bulunduğu ısıya göre sürekli ayarlanmalıdır, aksi takdirde beton özelliğini ve kalitesini kaybetme riski taşır, yüzeyin ne kadar kazılacağı agreganın hangi derinlikte ve ne kadar homojen olduğu önemlidir, öğütme derinliği ile kırma taşların ortaya çıkması ile estetik görünüm ortaya çıkar. Yeni zeminlerde beton karışımı önemlidir karışım sonucu etkiler , Mevcut betonlarda daha önceden meydana gelmiş kir,gres, veya lekeleri var ise parlatmadan önce zemin hazırlığının yapılması gerekir, Büyük gözenekler derzlerin doldurulması veya çatlakların onarılması aşamasında zemin analizi yapıldıktan sonra kullanılacak dolgu malzemeleri seçilmelidir, Betonun kimyasal reaksiyona sokulması ile, yeni zemine farklı işlevsel özellikler kazandırılabilinir .

Derz ve dolgu malzemeleri tek cins ve tek marka üzerinde değildir, Bu tür malzemeler kullanım alanları ve trafik yoğunluğu , bütçe , istenilen estetik görünüm gibi sebeplerden dolayı değişmektedir, Bu yüzden iyi bir analiz yapıldıktan sonra müşteri ile paylaşılmaktadır.

 • Fabrikalar
 • Otoparklar
 • Depolar
 • Mağazalar
 • Avm ler
 • Oteller
 • Restoranlar
 • Ofis binaları
 • Oto galerileri
 • Havalimanları,
 • Sergi Sarayları,
 • Özel konutlar,
 • Okullar

 

Öncelikle Amerikadaki okullar anti-bakteriyel özelliği yanında , kimyasal kullanmadan, çok düşük maliyetlere temizlenebilme özelliğine sahip olmasından dolayı ilk sırada tercih etmekte, Avrupa 15 yıl önce başlamış olduğu bu tercihini her yıl yüzde oniki talep artışı ile sürdürmekte.

Proje aşamasında başlanabilmesi durumunda beton serilmeden önce beton mikserinin içerisine atılacak renk pigmenti ile arzu edilen zemin rengi elde edilir, daha sonra betonun serilme aşamasında mastar çekilmeden önce yüzeye geri dönüşüm renkli cam kırıkları, granit, parçacıkları, renkli taşlar , vb gibi cisimlerle hayallerinizi zorlayacak sadece size özel tasarımlar üretebilirsiniz, Bu tür uygulamaların görsellerini resimler bölümünde bulabilirsiniz.

Sizlerinde çok iyi bildiği gibi beton kimyasal tepkimelerle, özellikler kazanabilme imkanına sahiptir, Su ve likit malzemelere karşı itici özellik kazandırılması , Basınç baskı dayanımını daha fazla arttırılması , farklı tasarımlarla istenilen görselin elde edilmesi, beton kürlemesi sırasındaki kontrolü sayesinde çatlamaları minimuma indirilmesi , gibi sebeplerden dolayı proje aşamasında başlanılması tercih edilmektedir.

Dört ortaklı bir şirket olan Agrega Zemin Çözümleri Ltd Şti de sorularınıza çok hızlı, doğru ve çözüm içerikli cevaplar alırsınız, şirketimizde yetkili birine ulaşamamak gibi bir durum söz konusu değildir , iş başlangıç aşamasından itibaren dört ortak tarafından her iş her ortağın bilgisi dahilinde devam eder, bir sorun çözümsüz , bir soru cevapsız asla kalmaz , bizlerin işimize olan saygı ve sevgisi sizlere güler yüz olarak yansımaktadır, İşimizin Ülkemiz için faydalı olduğuna inancımız tamdır , bu yüzden sizlerinde desteğini alarak Ülkemize daha faydalı olabilmek adına ürünü geliştirmek ve Türkiye de üretmek üzere ilerlemekteyiz. Bu yöndeki ilerlememiz yurt dışından ithal edilen çok pahalı ürünleri uygun fiyatlara Türkiye de üretip siz değerli müşterilerimize daha uygun fiyatlarla servis edebilmektir.

ZEMİN ONARIM,KORUMA VE BAKIM UYGULAMALARI

Doğal taş, mermer, granit için onarım , bakım ve koruma işlemleri nasıl yapılmalı ; Mermer , granit, doğal taş ve benzeri gibi zemin yüzeylerin onarım, bakım ve koruma işlemlerinin doğru yapılabilmesi için öncelikle iyi bir analiz şarttır. Taşın rengi, cinsi,montajı , daha önce yapılmış olan işlemler, doğru malzemeyi kullanmak adına önemlidir ,Her doğal taş yapısının farklılığından dolayı her taşa tek bir standart malzeme kullanmak mümkün değildir , Her taşın cinsine ve kullanım ihtiyacına göre malzeme seçilmelidir , Biz konusunda uzman Dünya markalarının ürünlerini tercih etmekteyiz, Yanlış malzeme kullanımı büyük maddi zararlara sebebiyet verebilir, Bu yüzden karar vermeden önce mutlaka uzman firmalardan yardım alınmalıdır , yüzlerce ürün olduğu gibi uygulama reçeteleri de farklıdır. Kullandığımız ürünler Twister ( elmas partiküllü petler) , İsveç – Fila (likit ürünler ) İtalyan – Dr Schutz ( Likit ürünler ) Alman

Doğal taşlar beslenmeye ve doyurulmaya ihtiyaç duyarlar , üzerine gelecek her şeyi içine emerler her türlü likit,toz, kiri gaz, v.b gibi maddeler zamanla içine işler ve taşın renginin kararmasına bozulmasına sebebiyet verir , bu yüzden doğal taşların özel likitlerle doyurulması gereklidir , bu likit malzemeler taşın içerisine 3ila 5 mm girer ve yüzeye gelebilecek her türlü maddeyi iter , bu itici özellik sayesinde taşlarınız çok daha az bakım ve temizlik gerektirir uzun yıllar hep yeni kalmasını sağlar , İtalyanların mermer ve granit üzerine markalaşmaları bu ürünler sayesindedir ,ürünlerini işledikleri için çok daha yüksek fiyatlara satmaktadırlar.

Evet, son yıllarda gelişen bir teknoloji ürünü olan elmas partiküllü petlerle sadece su kullanarak hijyen ve parlak yüzey elde etmek mümkündür, Bu konu ile ilgili bilgi ve pet satın almak için bizi arayabilirsiniz. Petlerin kullanımında sıralama ve makine kullanımı önemlidir.

Yapılacak alanın M2 si , nerede olduğu, kullanım alanı, fiyatlara etki eder


Doğru bir malzeme ile doğru koruma yapıldığı zaman çok uzun bir zaman taşınızı hep yeni görürsünüz dış etkenlere karşı emici değil tam tersine itici özellik kazanmıştır, Bu nedenle bakım giderlerinizde çok daha düşük olacaktır, işçilik giderleriniz de daha düşecektir.

Twister ( elmas partiküllü petler ) İsveç Fila ( likit ürünler ) İtalyan Dr.Schutz (likit ürünler) Alman

ZEMİN YÜZEY HAZIRLIĞI VE MERMER SİLİM UYGULAMALARI

Epoksi ,vinil, veya herhangi bir kaplama yada izolasyon yapılamadan önce, beton zemin yüzeyinin özel makineler ile kazılarak temiz ve pürüzsüz bir zemin elde edilmesidir .

Epoksi , vinil, izolasyon, veya her hangi bir zemin öncesi gerekli olabilir.

Bizimle çalışmanız durumunda zemin hazırlığı için harcayacağınız giderlerinizi metrekare bazında sabitleyebilirsiniz, profesyonel makinelerimiz sayesinde işlerinize zamanında ve mükemmel bir alt yapı ile başlamış olursunuz

Beton silim makinelerimiz aynı zamanda,eski mevcut epoksinin, halı yapışkanlarının v.b gibi şeylerin zeminden kazılmasını ve pürüzsüz bir zemin haline getirilmesini sağlar.

Mermer zemin kaplaması yapılırken gerek harç payından gerek mermer kalibrasyon hatalarından dolayı milimetrik fazlalıklar meydana gelir bu fazlalıklar özel makineler ile tıraşlanarak aynı seviyeye getirilir ve abrasivlerle silinerek parlak bir yüzey elde edilir,

TOP